Strona główna / Aktualności
Aktualności
Świętojanki nad Jeziorem Bobrowo Wielkie
2017-06-28 13:04:36
foto Tradycje Nocy Świętojańskiej mają długą i bogatą historię. W zależności od terenu najkrótsza noc w roku nazywana była przez ludy słowiańskie kupałą, sobótką, kupalnocką, czy też palinocką. Noc ta była dla starych Słowian świętem ognia i wody - nic dziwnego, że wszędzie w pobliżu jezior i rzek rozpalano ogniska, czemu towarzyszyły tańce, muzyka, wróżby i radosna zabawa.

Nieco deszczowo, ale również bardzo radośnie rozpoczęła się Noc Świętojańska w Kaliszu Pomorskim. W piątek 23 czerwca 2017 r. nad Jeziorem Bobrowo Wielkie imprezę rozpoczął program dla dzieci „Piracka przygoda w Klaunolandii” w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji. Już od pierwszych chwil zabawy z rodzinką przemiłych kaunów pogoda stała się łaskawsza i pozwoliła całym rodzinom na udział w wielu proponowanych zabawach, a przy tym również w ankietach dotyczących potrzeb gminy Kalisz Pomorski. Godziny wieczorne to dużo dobrej muzyki zaserwowanej publiczności przez zespoły: DYSTRAKTOR z miejscowego liceum oraz HELLO i STILL CONTRACT z Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim. Wieczorem grupy taneczne i Teatr Ognia UGNIS z Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim, a także grupa taneczna z Wierzchowa przeniosły wszystkich uczestników imprezy w klimat sobótkowej nocy. Przy blasku ogniska i pochodni odbyło się widowisko inspirowane dawnymi słowiańskimi tradycjami. Dziękujemy wszystkim występującym tego dnia grupom i zespołom za zaangażowanie w przygotowanie programu na Noc Świętojańską i życzymy, aby lato, które właśnie powitaliśmy było pogodne i bezpieczne.

Zobacz galerię zdjęć

Więcej zdjęć na facebooku - Ośrodek Kultury Kalisz Pomorski

Wstecz | Strona główna

Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim ul. Dworcowa 6 78-540 Kalisz Pomorski tel./fax (0-94) 361 63 22, e-mail: mgokkp@wp.pl
Dyrektor Miejsko - Gminnego Osrodka Kultury: mgr Tomasz Bukowski tel./fax (0-94) 361 63 22, e-mail: mgokkp@wp.pl
© 2005-2017 MGOK
1045625