Strona główna / Aktualności
Aktualności
Kurs komputerowy dla seniorów
2017-07-20 15:43:39
Wraz z nastaniem lata zakończyła się kolejna, dziewiąta już edycja Kursu Komputerowego dla seniorów (55+) organizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim. Kurs komputerowy prowadzony jest przez odpowiednio przeszkolonego Trenera Kompetencji Cyfrowych pod patronatem organizacji Polska Cyfrowa Równych Szans oraz Latarnicy.pl.

foto

Zajęcia odbywały się od września ubiegłego roku, dwa razy w tygodniu, w czytelni internetowej. Uczestnicy kursu mieli okazję zapoznać się między innymi z: podstawami obsługi komputera i urządzeń peryferyjnych, systemu Windows, przeglądarek internetowych oraz innych programów. Omówione zostały również przydatne usługi internetowe oraz sposoby pozyskiwania użytecznego i legalnego oprogramowania z Internetu. Kursanci korzystali w ramach zajęć z poczty elektronicznej oraz komunikatorów internetowych. Poznali również podstawy obsługi tabletów iPad. Dla osób częściej korzystających z komputera interesujące były zwłaszcza zajęcia związane z edycją tekstu oraz zdjęć. Nasze spotkania przebiegały w sympatycznej i nieskrępowanej atmosferze, zaś uczestnicy kursu oprócz nowo nabytej wiedzy wynieśli z zajęć również wiele satysfakcji.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w zajęciach i poszerzeniem swojej wiedzy o obsłudze komputera i internetu, do dowiadywania się o kolejną, X edycję kursu, która rozpocznie się na jesień (wrzesień/październik). Zgłoszenia będą przyjmowane w czytelni internetowej Biblioteki Publicznej. Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy!
Wstecz | Strona główna

Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim ul. Dworcowa 6 78-540 Kalisz Pomorski tel./fax (0-94) 361 63 22, e-mail: mgokkp@wp.pl
Dyrektor Miejsko - Gminnego Osrodka Kultury: mgr Tomasz Bukowski tel./fax (0-94) 361 63 22, e-mail: mgokkp@wp.pl
© 2005-2017 MGOK
1045604