Strona główna / Aktualności
Aktualności
Koncert Muzyki Chrześcijańskiej
2017-06-28 14:27:34
foto Wtorkowy wieczór 27 czerwca 2017 r. rozbrzmiewał muzyką chrześcijańską. Grupy wokalne oraz soliści działający w Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim („Wesoła Gromada”, „Violki Kibolki”, „My Emeryci” oraz solistki Agata Mazur i Malwina Frańczak) wraz z zespołami „Vox in Corde” z Myśliborza oraz „Sela” z Czaplinka przygotowali i zaprezentowali w Kościele parafialnym w Kaliszu Pomorskim wspaniały koncert pod hasłem „Zjednoczeni”. Inicjatorem tego pełnego radości wydarzenia, które organizowane jest nie po raz pierwszy w naszej parafii był instruktor grup wokalnych – Bartłomiej Michalczyk. Miłośnicy muzyki gospel nie mogli przepuścić okazji do wysłuchania na żywo wielu znakomitych pieśni. Rozbrzmiewały utwory nie tylko w języku polskim, które w cudowny sposób porywały widzów do wspólnego śpiewania „na chwałę Bogu” oraz wybijania rytmu dłońmi. Energia płynęła od wszystkich wykonawców i instruktora. Koncert był również okazją do „zatrzymania się” i refleksji związanych z treścią prezentowanych pieśni, które są ważne dla chrześcijan. Z pewnością tak radosne śpiewanie daje nadzieję na lepsze jutro i napełnia nasze serca radością.

Z pewnością było to kilkadziesiąt minut, dzięki którym można było oderwać się od codzienności i trosk, które towarzyszą wszystkim każdego dnia.

Serdeczne podziękowania dla instruktora – Bartłomieja Michalczyka, wszystkich wykonawców i osób zaangażowanych w przygotowanie i realizację koncertu, a także dla gospodarzy Parafii w Kaliszu Pomorskim.


Zobacz galerię zdjęć
Wstecz | Strona główna

Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim ul. Dworcowa 6 78-540 Kalisz Pomorski tel./fax (0-94) 361 63 22, e-mail: mgokkp@wp.pl
Dyrektor Miejsko - Gminnego Osrodka Kultury: mgr Tomasz Bukowski tel./fax (0-94) 361 63 22, e-mail: mgokkp@wp.pl
© 2005-2017 MGOK
1045600