Teatr Ognia „UGNIS”
Teatr Ognia UGNIS – to grupa młodzieży, która pod okiem Rafała Michalskiego uczą się pracować z ogniem i przygotowują widowiska. Podczas występów stale przewijającymi motywami są czerń i biel, ciało i ekspresja, CZŁOWIEK I OGIEŃ. Uczestnicy grupy tańcząc, wykonują skomplikowane akrobacje za pomocą łańcuchów zakończonych płonącymi kulami w konsekwencji tworząc z synchronizowane układy choreograficzne w rytm muzyki. Młodzi artyści uczą się odwagi i czerpią inspiracje z życia codziennego i własnej miłości do ognia. Podczas zajęć uczestnicy wspólnie z instruktorem uczą się elementów sztuki cyrkowej.
Sprzęt oraz elementy, używane podczas pokazów:
Płonące Poi - Wzorowane na maoryskich rytualnych kulach POI. Aktorzy wykonują z nimi tańce solowe oraz układy wieloosobowe.
Liny Całopalne - dają podczas tańca olbrzymią ilość ognia. Podnoszą dynamikę pokazu ognia. Tancerze wykonując techniki z tym sprzętem podejmują olbrzymie ryzyko, co niesamowicie działa na publiczność.
Płonące Kije - wzorowane na wschodnich sztukach walki i płonące po obu stronach. Wymagają niesamowitej koordynacji i zwinności. Aktorzy wykorzystują je do tańców solowych i większych układów dwu osobowych W połączeniu z muzyką tworzą malownicze ogniste figury.
Płonące Wachlarze - są niczym skrzydła przymocowane do dłoni. W połączeniu ze zmysłowym tańcem Tancerek i muzyką etniczną są idealnym wprowadzeniem publiczności w pierwsze takty pokazu ognia.
Plucie, Zianie, Połykanie, Lizanie Ognia - są technikami wykorzystywanymi do wchodzenia w interakcje z publicznością. Aktorzy wykonując je, zapraszają publiczność.
Efekty Iskier - tworzony przez TEATR UGNIS są niczym fontanny, wulkany i sięgają niekiedy do 30 metrów średnicy.