Strona główna / Aktualności
Aktualności
Kolory i faktury Antarktydy
2017-07-06 10:41:52
foto Tuż po tym jak rozpoczęło się kalendarzowe lato – w Galerii w Pałacu Wedlów w Kaliszu Pomorskim wyruszyliśmy w kierunku bieguna południowego. W piątek 30 czerwca 2017 r. odbył się wernisaż wystawy fotograficznej „KOLORY I FAKTURY ANTARKTYDY” autorstwa Tomka Bukowskiego – dyrektora Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim, który wraz z synem Frankiem Bukowskim postanowili podzielić się wrażeniami z niezwykłej wyprawy, która miała miejsce w styczniu 2017 roku.

Wystawa przedstawia wyselekcjonowane zdjęcia z całej wyprawy pokazujące charakterystykę Antarktydy – jej niezwykłe kształty i zaskakujące barwy. Krajobrazy oraz kolorystyka urzekły zwiedzających tym bardziej, że mogli usłyszeć świetną prelekcję Franka Bukowskiego wzbogaconą o kolejne zdjęcia i filmy z podróży. Goście wernisażu mieli okazję poznać szczegóły pomysłu, organizacji wyprawy, codzienności na jachcie, a czasem również problemów, z jakimi spotykali się jako członkowie 12-osobowej załogi jachtu. Każda tego typu wyprawa to pomimo ciężkiej pracy związanej z wachtą, to przede wszystkim radość z dotarcia do wyznaczonego celu, możliwość delektowania się pięknymi widokami oraz towarzystwem zwierząt, które jak się okazało nie boją się człowieka. Publiczność nie tylko słuchała z wielkim zainteresowaniem, ale także dopytywała o kolejne szczegóły. Na zakończenie spotkania Tomek i Franek Bukowscy otrzymali wiele gratulacji, podziękowań oraz życzeń, by marzenia o kolejnej podróży się spełniły.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zwiedzania wystawy, która będzie prezentowana w Galerii Pałacowej w okresie wakacyjnym.

Prelekcja Franciszka Bukowskiego sfinansowana została z dotacji Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim w ramach działań powiatowych Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Drawsku Pomorskim.


Zobacz galerię zdjęć


Wstecz | Strona główna

Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim ul. Dworcowa 6 78-540 Kalisz Pomorski tel./fax (0-94) 361 63 22, e-mail: mgokkp@wp.pl
Dyrektor Miejsko - Gminnego Osrodka Kultury: mgr Tomasz Bukowski tel./fax (0-94) 361 63 22, e-mail: mgokkp@wp.pl
© 2005-2017 MGOK
1045651