Pod takim tytułem przebiegały weekendowe warsztaty w dniach 22-24 października br., w których wzięli udział członkowie grupy DJEMBEFOLA oraz zainteresowana młodzież.
Warsztaty rozpoczęły się afrykańskimi rytmami pod okiem zaproszonego instruktora Daniela Kaczmarczyka. Jako pierwsze w ruch poszły djembe i dun duny i to te drugie były utrudnieniem, ponieważ większość z uczestników nie miała jeszcze okazji obyć się wcześniej z tymi instrumentami. W miarę upływu czasu poznane rytmy Kakilambe i Lolo wychodziły coraz lepiej. Można się więc było zmierzyć z kolejnymi instrumentami np. bębnami typu Darbuka, bębnami ramowymi oraz przeszkadzajkami (shakere z tykwy i grzechotki z trawy).
Kolejnym doświadczeniem była nauka śpiewu bałkańskiego (i nie tylko), którego tajniki zaprezentowała Natalia Głębocka. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom oddechowym, rozgrzewającym, a także rozciągającym aparaty mowy uczestnicy mogli zmierzyć się z różnymi pieśniami. Wśród nich znalazły się m.in. pieśń ludowa z Wielkopolski („Mamo mamo”), pieśni macedońskie („Karanfilce devojce” i „Majka delbar”) i ludowa pieśń włoska („Mini sera”). Kolejnym etapem warsztatów była próba połączenia i zgrania muzyki i śpiewu. Na zakończenie spotkania Bartłomiej Michalczyk poprowadził warsztaty śpiewu i emisji głosu.
Członkowie grupy DJEMBEFOLA zapewniają, że warsztaty były bardzo owocne i niebawem mieszkańcy Kalisza Pomorskiego będą mieli okazję zobaczyć efekty ich pracy.