Strona główna / Archiwum wydarzeń / Rok 2016
W Ośrodku Kultury nigdy się nie nudzimy! Zobacz poniżej, a także w zakładce Galeria "Za Filaram" jakie imprezy odbyły się u nas oraz w jakich wzięliśmy udział na zaproszenie innych Ośrodków Kultury i instytucji. Zapewniamy, że na tym nie koniec.
Będzie ich wiecej! NIE ZAPOMNIJ NASTEPNYM RAZEM PRZYLACZYC SIE DO NAS!


Wydarzenia 2016
Caravan Next – Nakarmić przyszłość
2016-06-08 10:19:04
foto

Program CARAVAN NEXT Poland – Kalisz Pomorski


9 czerwca 2016 (czwartek ) Kalisz Pomorski

18:00 Oficjalne otwarcie - warsztat plastyczny „w walizce ukryte” – happening, przywitanie i prezentacja projektu (Park przed Pałacem Wedlów)
21:30 Happening „ Wszyscy jesteśmy stąd” (Jezioro Ogórkowe), po zakończeniu wspólne ognisko przy bębnach

10 czerwca 2016 (piątek) Biały Zdrój

18:00 Powitanie uczestników i gości. Warsztaty integracyjne “Budujemy tybetańską wioskę”
19:45 Spektakl „Opowieść tybetańska („świetlica wiejska w Białym Zdroju)-
20:30 Wspólne śpiewanie, taniec integracyjny, słodki poczęstunek, wspólne ognisko nad jeziorem w Białym Zdroju

11 czerwca 2016 (sobota) Sienica

16:00 Powitanie uczestników i gości
16:15 Teatr plastyczny „Wyprawa Shackletona": (świetlica wiejska w Sienicy)
Dodatkowo: Aukcja 69 piesków prowadzona przez nauczycieli LO z Kalisza Pomorskiego, zbiórka pieniędzy przeznaczona dla chorej Karoliny.
Wspólne śpiewanie szant, poczęstunek, chleb wypiekany przez Panie z Sienicy.

12 czerwca 2016 ( niedziela ) Kalisz Pomorski

12:00 Powitanie uczestników i gości - Happening w wykonaniu grupy seniorów (Pałac Wedlów)
14:30 Happening „ Sennierealnie” (MGOK w Kaliszu Pomorskim)
15:00 Parada z Teatrem Brama przez miasto na Plażę Miejską, (MGOK)
16:00 Zakończenie (Plaża Miejska)




Caravan Next – Nakarmić przyszłość: Sztuka Zmienia Miasta

fotoCaravan Next – Nakarmić przyszłość: Sztuka Zmienia Miasta to europejski projekt współpracy na dużą skalę, gdzie partnerem wiodącym jest Nordisk Teaterlaboratorium – Odin Teatret.
Caravan NEXT ma na celu „uruchomić” mieszkańców oraz lokalne społeczności, aby uświadomiły sobie wagę aktywnej roli obywatela w nawiązaniu do wyzwań, jakie nas czekają we wspólnej Europie, jak na przykład: równość płci, akceptacja innych kultur, ochrona środowiska, rola młodych ludzi we współczesnym społeczeństwie.

Projekt był jednym z 16 projektów, które Creative Europe wybrało spośród 127 aplikacji.


Rdzeniem projektu będą wydarzenia teatralne w społecznościach lokalnych (ang. Social Comunity Theater). Miasta i miasteczka staną się otwartą przestrzenią dla działań międzynarodowych artystów i społeczności lokalnych. Place i ulice miast gościć będą artystyczne wydarzenia na europejskim poziomie(poziom GLOCAL –global and local). W różnych miejscowościach Europy ich mieszkańcy, specjaliści i artyści tworzyć będą żywe społecznościowo- tealtralne festiwale. Odbędzie się pięć tygodniowych festiwali (macro event) w całej Europie, w pięciu europejskich krajach: Danii (Holstebro), Hiszpanii (Sevilla), Holandii (Amsterdam), Włoszech (Turyn)i Polsce (Goleniów). Wszystkie te miejsca i organizacje pochodzące z tych miast, są głównymi partnerami projektu.
Dodatkowo każdy z pięciu głównych partnerów będzie współpracował z partnerami stowarzyszonymi nad stworzeniem dwudziestu pięciu 4-dniowych festiwali i wydarzeń kulturalnych w różnych miejscowościach(micro event).
W Zachodniopomorskim odbędą się wydarzenia w Goleniowie (FINAŁ projektu w 2018), Szczecinie (2017) i Kaliszu Pomorskim (2016)
W końcowym etapie projekt będzie także szeroko promowany przez głównych partnerów ( w tym Teatr BRAMA Goleniów) poza granicami Europy. Podczas konferencji prasowych i wydarzeń artystycznych podzielimy się doświadczeniami z profesjonalistami w Stanach Zjednoczonych, Urugwaju, Maroko, Australii i Tajwanie.
Fakty:
- Budżet całościowy projektu: 3.992.942 €

- Partnerzy: Łącznie 13 partnerów - Nordisk Teaterlaboratorium – Odin Teatret (DK) - Stowarzyszenie Edukacyjno - Społeczno - Kulturalne Teatr Brama (PL) - Association des Agences de la Democratie Locale (FR) - Bürgerstiftung Rohrmeisterei Schwerte (DE) - Centro de Arte y Producciones Teatrales SL (ES) - Farm in the Cave (CZ) - Kulturno Izobrazevalno Drustvo Kibla (SI) - Omma Studio Private Non Profit Company (GR) - Società Consortile per Azioni OGR-CRT (IT) - Stichting ZID (NL) - Technical University of Crete (GR) - Truc Spherique (SK) - Universita Degli Studi di Torino (IT) oraz 30 partnerów stowarzyszonych w i poza terytorium Unii Europejskiej,
-Obszar geograficzny: 16 europejskich państw i 5 państw poza Europą,

-Działania: Pięć tygodni festiwalowych, 25 mikro wymian kulturalnych, pięć konferencji w EU i 5 konferencji poza EU,
-Ponad 50 000 Europejczyków weźmie udział w organizowanych wydarzeniach,
-Oficjalne rozpoczęcie projektu nastąpiło we wrześniu 2015 roku; projekt zakończy się w roku 2019,
-Cele strategiczne projektu: międzynarodowy system: rozwijanie Zintegrowanego Europejskiego Systemu SCT (Social and Community Theatre) w celu międzynarodowej wymiany dóbr kultury, na drodze promocji współpracy specjalistów-metodyków oraz artystów na arenie międzynarodowej; rozwój widowni (audience development): wykorzystanie metodologii SCT w celu wypracowania innowacyjnych i łatwo adaptowalnych form rozwoju widowni, ze szczególnym uwzględnieniem pozyskania nowych odbiorców; nowe technologie: integrowanie technologii cyfrowych z metodologią SCT w celu usprawnienia procesu rozwoju widowni, wprowadzenia innowacji w działania artystyczne oraz zwiększenia interakcji między poziomem lokalnym a międzynarodowym;
-Udział goleniowskiego Teatru Brama w międzynarodowym projekcie o takiej skali jest wydarzeniem bezprecedensowym; jest to największy projekt jaki realizował do tej pory Teatr Brama;
-Jest to jeden z największych projektów realizowanych do tej pory w regionie;
- jest to tym samym niepowtarzalna szansa na wzmocnienie wizerunku nie tylko samego Teatru, ale także miasta, na terenie którego Teatr ma siedzibę, oraz całego regionu, z którym Teatr jest identyfikowany; ( reprezentanci Goleniowa są jedną z 13 organizacji z terenu całej Unii Europejskiej, realizujących projekt)
-Woj. zachodniopomorskie jest jedynym regionem Polski, reprezentowanym w projekcie
-Skala, zasięg projektu oraz założenie egalitarności wymuszają szeroką komunikację prowadzoną na arenie międzynarodowej, co stwarza wyjątkową okazję do promowania Goleniowa i regionu; (szansa na umocnienie wizerunku regionu jako sprzyjającego kulturze)
-Jest to także okazja dla województwa zachodniopomorskiego do zaprezentowania silnej współpracy sektora kultury z sektorem kreatywnym;
-Ważnym aspektem jest także budowanie dobrych relacji władz lokalnych i regionalnych z otoczeniem, poprzez wspieranie chęci uczestniczenia mieszkańców Goleniowa i regionu w tak prestiżowym wydarzeniu, potrzeby ich identyfikowania się z działaniami wykraczającymi poza granice miasta, województwa i kraju oraz wspieranie aspiracji społeczności lokalnej do poszerzania swoich kompetencji związanych z kulturą i nowymi technologiami
-Przeniesienie działań artystycznych odbywających się w przestrzeni rzeczywistej, do przestrzeni wirtualnej; zakłada się multimedialne realizacje kulturalne, dostępne on-line; produkcja teatralna stanie się w ramach projektu czymś na wzór materiałów publikowanych w różnych mediach, na różnych platformach z różnym sposobem dystrybuowania kontentu: nowe technologie mają pomóc dotrzeć do tych odbiorców, którzy nie są zaznajomieni z teatrem, jednak codziennie korzystają z dostępnych technologii; projekt zakłada stworzenie dedykowanej aplikacji na smarfony "Caravn App", która będzie platformą informacyjną, gdzie wirtualna interakcja i komunikacja będą ściśle powiązane z kolejnymi wydarzeniami festiwalu za pomocą aplikacji będą prowadzone głosowania na kolejne tematy realizowanych wydarzeń artystycznych;
Więcej informacji:
Jennifer Crissey – koordynator projektu w Teatrze Brama +48 533 311 214 – teatrbramainfo@gmail.com lub Koordynator całości projektu, lider : Per Kap Bech Jensen +45 51364770 – info@caravanext.eu

foto"The European Commission support for the production of this publication does not constitute an endorsement of the contents which reflects the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsi­ble for any use which may be made of the information contained therein."

WSTECZSTRONA GŁÓWNA

Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim ul. Dworcowa 6, 78-540 Kalisz Pomorski
tel./fax (0-94) 361 63 22, e-mail: sekretariat@mgokkp.pl
© 2005-2024 MGOK