Krajowa Izba Gospodarcza w partnerstwie z Fundacją Edukacyjne Centrum Doskonalenia oraz Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP Oddziałem Wojewódzkim w Gdańsku rozpoczęła realizację projektu pn.
e-OBYWATEL NOWE UMIEJĘTNOŚCI CYFROWE współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Głównym celem Projektu jest zbudowanie w 68 gminach lokalnych partnerstw skupionych na wzmacnianiu kompetencji cyfrowych mieszkańców gmin w oparciu o lokalnych liderów, instytucje i organizacje a także budowa i rozwój kompetencji cyfrowych 8338 mieszkańców gmin poprzez procesy wsparcia lokalnych partnerstw.
Projekt skierowany jest do różnych grup odbiorców, w różnym wieku, o różnym statusie na rynku pracy, reprezentujących różne grupy zawodowe. Dedykowano dla nich szeroki wachlarz narzędzi wsparcia i rozwoju kompetencji cyfrowych dostosowanych do ich potrzeb, oczekiwań i ograniczeń w tym dotyczących e-usług publicznych. Zaplanowane tematy szkolenia odpowiadają obszarom zainteresowań kobiet i mężczyzn zgodne z zasadą równości szans. W ramach projektu realizowane są szkolenia dostosowanie do potrzeb, oczekiwań i ograniczeń Uczestników, w tym:
Szkolenia tradycyjne , których celem jest nabycie i doskonalenie umiejętności informatycznych w zakresie obsługi komputera oraz wykorzystania komputera w realizacji dowolnych zadań w życiu codziennym i zawodowym uzupełnionych indywidualnymi zajęciami skierowanymi do grup o specyficznych potrzebach (osób niepełnosprawnych) oraz osób po 65 roku życia oraz do wszystkich uczestników szkoleń wymagających dodatkowego kontaktu z trenerem. Uczestnicy do wyboru będą mieli bibliotekę szkoleń dedykowanych poszczególnym grupom wiekowym, statusom, grupom zawodowym 9 rodzajów szkoleń.
Szkolenia elektroniczne , których celem jest uzupełnienie lub rozwinięcie Umiejętności w poszczególnych obszarach życia codziennego. Uczestnicy do wyboru będą mieli bibliotekę szkoleń dedykowanych poszczególnym grupom wiekowym, statusom, grupom zawodowym 25 rodzajów szkoleń.
Szkolenia w technologii BLENDED LEARNING dedykowane różnym grupom zawodowym, statusom i grupom wiekowym. Celem szkoleń jest nabycie i doskonalenie konkretnych umiejętności cyfrowych. Uczestnicy do wyboru będą mieli bibliotekę 8 szkoleń stacjonarnych oraz 8 szkoleń elektronicznych.
Zapisy do projektu oraz wszelkie szkolenia odbywać się będą w czytelni internetowej Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim. Szczegółowe informacje o projekcie uzyskać można w czytelni internetowej oraz kontaktując się mailowo lub telefonicznie.
mediateka.kaliszpom@wp.pl
tel. 94 361 7805
Zapraszamy!!!